Halı Yıkama

Halı yıkama, halının derinlemesine bir temizlikten geçerek hijyen kuralları çerçevesinde yıkanması işlemidir. Günümüzde bir çok halı yıkama yöntemi mevcuttur. Bu işi bir meslek olarak görerek profesyonel bir tesiste yıkayanlar olduğu gibi oto yıkamacılarda arabaların yıkandığı zeminde de yıkayanlar var.

Suadiye halı yıkama” olarak firmamız kendi halı yıkama fabrikamızda tüm hijyen kuralalrına uyarak profesyonel halı yıkama hizmeti vermekteyiz.

Halı yıkama deyip geçmeyin, halı yıkama işlemi aslında çok önemli bir iştir. Fakat günümüzde o kadar fazla halı yıkama yapan kişi ve firma var ki insanların gözünde halı yıkamacıların çokta saygınlığı ve güvenilirliği kalmamıştır. İnsanlar hangi firmaya güveneceğini ve halısını emanet edeceğini bilememekte, fakat bunun yanı sıra Halı Yıkama sektörüne yıllarını vermiş yılların tecrübe ve bilgisine sahip firmalar da bulunmaktadır.

Suadiye halı yıkama

Bir çok halı yıkama yeri merdiven altı diye tabir edilen vergisiz, ruhsatsız hiçbir resmi kaydı olmayan ve denetimsiz biçimde açılmış yerlerdir. Bilinçsizce kullanılan kimyasalların merdiven altı üretilen, hiçbir kimyasal analizi ve belgesi olmayan bu ucuz halı şampuanlarının ve leke çıkarıcı kimyasalların, halılarda telafisi mümkün olmayan bozulmalara neden olmaktadır. Halılar yol kenarlarında veya etrafı açık derme çatma mekânlarda açık havada kurutulmaktadır.

Halı yıkama nasıl yapılır?

Profesyonel bir halı yıkama işlemi 6 aşamadan oluşur.
Halı kontrol aşaması: müşteriden fabrikamıza gelen halılar mutlaka kontrolden geçmektedir. Burdaki amaç çıkmayacak leke varsa, halıda bir hata varsa bunları müşteriye bildirmektir. Böylelikle teslim aşamasında hiç bir problem çıkmamaktadır.
Halı yıkama aşaması: işin en püf noktası burasıdır. İster tek fırçalı halı yıkama makinesi olsun ister 6 fırçalı makine olsun fırçaların halının özelliğine göre olması, halı yıkama şampuanının ekolojik yani doğla olması ve son olarak bol temiz su ile yıkanması şarttır. Bu işlemler tamamlandığında halı gerçekten yıkanmış olur.
Halı sıkma aşaması: halılar yıkandıktan sonra bol su ile durulanmalı ve halı sıkma makinesinde sıkılmalıdır. Sıkılan halılar daha çabuk kuruyacak ve ıslaklıktan dolayı halının ömrü kısalmamış olacaktır.
Halı kurutma aşaması: sıkılan halılar kurutma odasında kapalı alanda kurutulmalıdır. Açık alanda kurutulan halılar güneşten etkilenecek, havadaki tozlar yıkanan halıya tekrar yapışacaktır.
Kontrolve paketleme: kuruyan halılar mutlaka kontrol edilmelidir. Çıkmayan leke var mı, halıda zarar var mı mutlaka kontrol edildikten sonra paketlenmelidir.
Teslim aşaması: paketlenen halılar artıks ervise hazırdır. Servis ekibimiz müşteri ile iletişime geçerek uygun bir zaman diliminde mis gibi kokan halılar teslim edilir. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle. Suadiye Halı Yıkama : 0216 342 20 20